1 lutego 2023

Kolejna placówka w programie Certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji penitencjarnej

31 stycznia br. Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu przystąpił do programu Certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji penitencjarnej, prowadzonej przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości.
25 stycznia 2023

Co zrobisz, gdy zaczną spadać bomby? – rozmowa z prof. dr. hab. Tomaszem Kośmiderem

20 stycznia 2022 roku gościłem w programie red. Olivera Pochwata „Najważniejsze pytania” portalu Media Narodowe był prof. dr hab. Tomasz Kośmider.  Rozmowa dotyczyła Obrony Cywilnej oraz schronów w Polsce i możliwości ich wykorzystania w sytuacji zagrożenia.

Akcja Krwiodawstwa w SWWS

23 stycznia br., w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu, odbyła się Akcja Krwiodawstwa. Krew jako bezcenny dar życia oddało 37 studentów, co wzbogaciło bank krwi o 16,650 litrów!

Kalisz – propozycja SWWS na ferie zimowe

Specjalnie dla dzieci i młodzieży, które spędzają ferie zimowe w mieści – otwieramy drzwi byłego Zakładu Karnego, a obecnie obiektu dydaktycznego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, który mieści się przy ul. Łódzkiej 2 w Kaliszu.

78. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu

23 stycznia 2023 r., w 78 rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu, prorektor ds. rozwoju Szkoły Wyższej Wymiary Sprawiedliwości dr Michał Sopiński złożył kwiaty i zapalił znicz pamięci upamiętniający wydarzenie.
23 stycznia 2023

Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia delegacja studentów kierunku Penitencjarystyka ze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości wraz z ppor. Norbertem Andrzejewskim uczciła 160 rocznicę Powstania Styczniowego.
20 stycznia 2023

Uroczyste wręczenie nagrody w Konkursie na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą problematyce wymiaru sprawiedliwości

Celem konkursu było zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę wymiaru sprawiedliwości jako istotnego elementu funkcjonowania państwa, jego bezpieczeństwa i rozwoju.
19 stycznia 2023

Edukacja penitencjarna dla kaliskich licealistów

W dniach 13, 16, 17 stycznia br. uczniowie z wybranych klas mundurowych reprezentujących Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu odwiedzili Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości
19 stycznia 2023

Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej w wykonaniu dzieci ze szkół, przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

17 stycznia br. prorektor ds. rozwoju Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości dr Michał Sopiński uczestniczył w Gali Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej.
16 stycznia 2023

Kolegium Europa

Centrum Badań Polityki Europejskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza rekrutację do drugiej edycji Programu Kolegium Europa!