22 listopada 2023

Uroczystość nadania odznak „Za zasługi dla więziennictwa” i stopni Służby Więziennej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, które jest dla nas Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych.
16 listopada 2023

Wybitni przedstawiciele nauki wyróżnieni medalami „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”

Srebrnym Medalem Sapientia et Veritas odznaczony został prof. dr hab. Tomasz Kośmider, Brązowymi Medalami Sapientia et Veritas zostali odznaczeni dr Piotr Baczar, dr Wiesław Zawadzki, ppłk dr Mariusz Paweł Kuryłowicz.
14 listopada 2023

Konferencja w ramach kampanii Kampania “TAK dla sportu”

Tematyka konferencji skupiła się wokół propagowania uprawiania sportu i rekreacji jako skutecznej formy przeciwdziałania różnego rodzaju patologiom społecznym.
12 listopada 2023

Oblicza Kalisza – gra miejska w rocznicę odzyskania niepodległości

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości 11 listopada przyłączyła się do organizacji gry miejskiej – Oblicza Kalisza
12 listopada 2023

Obchody Święta Niepodległości

W Kaliskich obchodach Święta Niepodległości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, służby mundurowe, delegacje i poczty sztandarowe.
10 listopada 2023

Awanse generalskie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył awanse generalskie dwóm oficerom Służby Więziennej.
10 listopada 2023

Wieczornica Patriotyczna

Studenci zaprezentowali mieszkańcom film o historii Polski, następnie zostały odśpiewane pieśni patriotyczne przeplatane wierszami.
6 listopada 2023

Sztafeta Ojców Niepodległości

Uczestnicy pokonali 123 km finiszując na terenie Kampusu Mundurowego Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.
30 października 2023

I Międzynarodowa Doktorancko – Studencka Konferencja Naukowa z cyklu Penitencjarystyka w służbie idei bezpieczeństwa i resocjalizacji

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym JM Rektora-Komendanta dr Michała Sopińskiego.
24 października 2023

Inauguracja Szkoły Doktorskiej AWS

Celem kształcenia w Szkole Doktorskiej Akademii Wymiaru Sprawiedliwości jest przede wszystkim wszechstronne przygotowanie doktoranta do samodoskonalenia w zakresie badań naukowych oraz pracy badawczej, by w przyszłości stanowił o sile jakości naukowej.